Nomura może wyjść z europejskiego rynku akcji

Nomura Holdings, największy japoński broker, planuje zamknięcie swojej działalności na europejskim rynku akcji, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Japończycy uznali, że czas obniżyć koszty, a w Europie mieli problem z osiągnięciem zysków. Nomura wycofa się z analizy spółek, handlu akcjami i nadzorowaniem emisji akcji w Europie, twierdzi informator Bloomberga. Oficjalnie spółka może poinformować o planach już w najbliższym czasie. W Europie i USA Nomura może zwolnić nawet 1000 pracowników, twierdzi inne źródło agencji.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Na koniec grudnia Nomura zatrudniała 3433 pracowników w Europie i 2501 w obu Amerykach.

Doniesienia o planach spółki spowodowały, że kurs Nomury rósł o ponad 8 proc. na giełdzie w Tokio, najmocniej od dwóch miesięcy. Od początku roku jej wartość rynkowa spadła o 29 proc.

Nomura informowała o 50,6 mld JPY straty brutto z działalności w Europie w okresie dziewięciu miesięcy zakończonych 31 grudnia. Ostatni raz spółka zanotowała zysk poza Japonią w marcu 2010 roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Nomura może wyjść z europejskiego rynku akcji