Norwegia: największy fundusz emerytalny nie będzie inwestował w hazard i alkohol

opublikowano: 28-05-2019, 08:16

Norweski fundusz emerytalny KLP ogłosił, że pozbył się ostatnio akcji spółek z branży hazardowej i producentów alkoholu o łącznej wartości ok. 320 mln USD, pisze Reuters.

KLP umieścił spółki z branży hazardowej i producentów alkoholu ma liście branż, w których nie będzie inwestował. Znajdują się już na niej firmy tytoniowe, niektórzy producenci broni oraz spółki z branży węglowej.

Tłumacząc swoją ostatnią decyzję KLP poinformował, że nie chce zarabiać na działalności przynoszącej ludziom szkody i uzależnienie.

Wśród spółek, które fundusz wykluczył z dalszych inwestycji, są m.in. operator kasyn Wynn Resorts, internetowy bukmacher Betsson, producent alkoholi Diageo oraz browary Carlsberg i Heineken.

Zarządzający ponad 80 mld USD aktywów KLP podkreślił, że nadal nie zamierza posiadać akcji lub obligacji firm z branży pornograficznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane