Czytasz dzięki

Notowania soi w USA na drodze do drugiego z rzędu wzrostowego tygodnia

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.
opublikowano: 24-07-2020, 10:22

W ostatnich dniach na rynku soi przeważa strona popytowa. Ceny tego towaru w Stanach Zjednoczonych obecnie oscylują w okolicach 9 USD za buszel. Jest to pewna psychologiczna bariera, która może zatrzymać kupujących – jednak nie zmienia to faktu, że notowania soi w USA znajdują się na dobrej drodze do zakończenia już drugiego z rzędu tygodnia na plusie.

Główną przyczyną rosnących cen soi w USA jest duży popyt na ten towar ze strony Chin. Mimo eskalacji konfliktu dyplomatycznego pomiędzy USA a Chinami, handel soją trwa w najlepsze. W bieżącym tygodniu pojawiły się informacje o wyjątkowo dużym eksporcie soi z USA – według danych Departamentu Rolnictwa, wyniósł on w ubiegłym tygodniu prawie 1,7 mln ton, czyli najwięcej od marca 2019 r.

Ogólnie, spadek cen soi na początku bieżącego roku został przez Państwo Środka chętnie wykorzystany do uzupełnienia zapasów soi, co odzwierciedlały dane z ostatnich miesięcy, dotyczące importu do Chin wielu surowców i towarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.

Polecane