Novy Fund inwestorem Trionu

ANP
opublikowano: 23-07-2008, 00:00

Największym akcjonariuszem Trionu będzie fundusz z Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Największym akcjonariuszem Trionu będzie fundusz z Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Inowrocławski Trion, skupiający w grupie spółki specjalizujące się m.in. w stolarce otworowej i segmencie konstrukcji stalowych, odtajnił treść listu intencyjnego podpisanego na początku czerwca. Dotyczył transakcji przejęcia 100 proc. udziałów spółki Novy Windows, będącej spółką holdingową dla czeskich AQ Okna oraz VPO Protivanov, działających w branży stolarki otworowej z PVC, drewna i aluminium. Dzięki przejęciom Trion będzie mógł zaistnieć na nowych rynkach. Trion zapewnia, że AQ Okna i VPO Protivanov są czołowymi graczami we wszystkich segmentach produkcji stolarki otworowej na rynkach, na których działają.

Ich akwizycję ma sfinansować fundusz inwestycyjny Novy Fund, zarejestrowany w Tortoli na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. W zamian ma objąć akcje Trionu i z zaangażowaniem sięgającym 50 proc. kapitału zostać jego największym akcjonariuszem.

Wynagrodzenie za przejmowane akcje zostanie pokryte z nowej emisji akcji zwykłych Trion w ramach emisji prywatnej skierowanej do Novy Fund. Parytet wymiany będzie ustalony po zakończeniu procesów due diligence i uzgodnieniu warunków w umowie inwestycyjnej.

Trion prowadzi kompleksowe badanie czeskich spółek. Zdaniem prezesa Trionu Marka Grzony, proces ten potrwa jeszcze przynajmniej miesiąc. Od jego wyniku zależeć będzie decyzja o przejęciu i strukturze transakcji.

Zarząd Trionu zapewnia, że jego celem jest stworzenie dużego podmiotu, który wykorzystując efekt skali, pozwoli na wzrost rentowności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy