Nowak: Polska może nie emitować długu w obcych walutach w IV kw.

opublikowano: 03-10-2017, 10:38
aktualizacja: 03-10-2017, 10:38

Polska może nie emitować długu na rynkach zagranicznych w czwartym kwartale dzięki nadwyżce budżetowej, informuje Reuters powołując się na wypowiedź wiceministra finansów Piotra Nowaka.

- Biorąc pod uwagę bardzo dobrą sytuację fiskalną, emisje długu na zagranicznych rynkach byłyby nieuzasadnione – powiedział Reutersowi Nowak.

Piotr Nowak
Zobacz więcej

Piotr Nowak fot. Marek Wiśniewski

Celem rządu jest także zmniejszenie udziału długu denominowanego w walutach zagranicznych w całkowitym długu Polski, zaznaczył wiceminister.

Reuters przypomina, że ostatnia emisja długu Polski denominowanego w obcych walutach odbyła się w marcu. Miała wartość 1,5 mld EUR.

- Decyzja dotyczące kolejnej potencjalnej emisji na zagranicznych rynkach prawdopodobnie będzie podjęta na początku przyszłego roku, w zależności od sytuacji  budżetu i na rynkach – powiedział agencji Nowak.

Reuters przypomina, że w lipcu z 940 mld zł wyemitowanego długu Polski 31,3 proc. stanowił dług w walutach zagranicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Nowak: Polska może nie emitować długu w obcych walutach w IV kw.