Czytasz dzięki

Nowozelandzki sport otrzyma 157 mln USD pomocy rządowej

  • PAP
opublikowano: 17-05-2020, 11:42

Nowozelandzki sektor sportowy otrzyma – w przeliczeniu - 157 milionów dolarów pomocy rządowej. W ten sposób złagodzone zostaną niektóre z problemów finansowych spowodowanych pandemią koronawirusa.

Minister sportu Grant Robertson, który jest także ministrem finansów Nowej Zelandii, przyznał, że prawie wszystkie organizacje sportowe są w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej.

„Zapewnimy wsparcie na wszystkich poziomach sportu. Wiemy, że mnóstwo naszych dyscyplin i reprezentantów ma kłopoty z powodu odwołania zawodów lub wstrzymania rozgrywek itd.” – stwierdził Robertson.

Finansowanie ma być rozłożone na cztery lata, a pierwsza część – w wysokości ok. jednej trzeciej wskazanej sumy – zostanie udostępniona natychmiast na „wsparcie krótkoterminowe”. Jak określono, w perspektywie średnioterminowej wypłaconych będzie kolejnych 40 proc. środków na odbudowę sektora sportowego, zaś pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój nowych programów, m.in. w obszarze rekreacji.

Podobnie jak niemal na całym świecie, od marca w Nowej Zelandii rozgrywki sportowe są zawieszone. Aby powstrzymać rozprzestrzeniającego się koronawirusa ograniczono aktywność fizyczną do biegania czy jazdy na rowerze. W kwietniu rząd złagodził obostrzenia, zaś niedawno zezwolił na powrót treningów w sporcie profesjonalnym.

W Nowej Zelandii odnotowano 1499 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Od wybuchu pandemii w kraju tym potwierdzono 21 zgonów.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane