Nowy atak na duże sklepy

IAR
08-09-2008, 08:28

Trwają prace nad nową ustawą ograniczającą ekspansję sklepów wielkopowierzchniowych. Według "Rzeczpospolitej", nowy projekt, mniej restrykcyjny, niż poprzedni, w tym roku może trafić do Sejmu.

Gazeta pisze, że nad projektem ustawy pracuje Federacja Organizacji Kupieckich, ta sama, która przygotowywała nowelizację poprzednio obowiązującej ustawy, zakwestionowanej przez Trybunał Konstytucyjny. Nowela miała doprowadzić do usunięcia sprzeczności prawa o wielopowierzchniowych obiektach handlowych z ustawą zasadniczą, ale pomimo że została zgłoszony przez opozycję już w lutym, Sejm się nią nie zajął, a w lipcu zapadł wyrok Trybunału. Projekt obecnie opracowywany, prawdopodobnie odejdzie od obowiązującego wcześniej progu 400 metrów kwadratowych powierzchni sklepu, po przekroczeniu którego wymagana była zgoda władz lokalnych na uruchomienie placówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Nowy atak na duże sklepy