Nowy Disneyland prawdopodobnie będzie w Szanghaju

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-06-2006, 19:53

Wiele wskazuje, że po Hongkongu drugi w Chinach Disneyland ulokowany zostanie w ponad 20-milionowym Szanghaju, największym mieście i biznesowej metropolii Państwa Środka.

Wiele wskazuje, że po Hongkongu drugi w Chinach Disneyland ulokowany zostanie w ponad 20-milionowym Szanghaju, największym mieście i biznesowej metropolii Państwa Środka.

Szanghajska administracja przekonuje teraz władze centralne w Pekinie, by pogodziły się z tą opcją - oświadczył cytowany przez weekendowe wydanie dziennika "China Daily" szef Walt Disney Co. George Mitchell. Wiadomo bowiem, że stolica Chin zakulisowo i bez rozgłosu także zabiegała o pozyskanie prestiżowego parku rozrywki.

Według Mitchella, jego firma zainteresowana jest kontynuacją projektu właśnie w Szanghaju. Ma on nadzieję, że "ustalone zostaną zadowalające warunki". Zdaniem amerykańskiego przedsiębiorcy, z dokonanych analiz wynika, że powstanie Disneylandu w Szanghaju nie odbierze klientów Hongkongowi.

Tamtejszy, od początku cieszący się dużą frekwencją, park rozrywki otwarto we wrześniu zeszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane