Nowy salon dla podróżnych klasy biznes na warszawskim lotnisku

PAP
opublikowano: 17-12-2010, 15:59

Prysznice, pokój dla dzieci, bar z alkoholem, bezprzewodowy internet oraz 30 iPadów z prasą - będą mieli do dyspozycji pasażerowie klasy biznes podróżujący PLL LOT oraz liniami zrzeszonymi w sojuszu Star Alliance. Nowy salon na lotnisku Chopina czynny będzie od wtorku.

Salon o nazwie LOT Business Lounge Polonez powstał we współpracy Portów Lotniczych PPL, które zarządzają warszawskim lotniskiem oraz PLL LOT.

"To najbardziej nowoczesny i ekskluzywny salon Business Lounge w naszym porcie. Jest on dedykowany pasażerom LOT oraz wszystkim liniom sojuszników Star Alliance. Uważam, że standard salonu jest wysoki. Nowości techniczne, jakie się w nim znajdują, stanowią znaczący krok do przodu. Zrezygnowaliśmy z gazet w formie papierowej na rzecz iPadów" - powiedział PAP dyrektor PPL Michał Marzec.

Dodał, że koszty inwestycji - kilka milionów - mają się zwrócić w ciągu kilku lat.

LOT Business Longue Polonez będzie dostępny dla wszystkich pasażerów Star Alliance podróżujących z Warszawy oraz tranzytem przez stolicę Polski w ramach strefy Schengen oraz transferu Non Schengen - Schengen. Star Alliance zrzesza 27 linii, oprócz LOT należą do niego m.in. Lufthansa, Austrian Airlines, ANA, TAP Porugal, Air New Zeland.

"Podróżni będą mogli skorzystać z salonu od 5 rano do 23. Godziny otwarcia zostały dopasowane do rozkładu naszych lotów. Naszym priorytetem jest zapewnienie wygody i komfortu pasażerom. Salon spełnia najwyższe światowe standardy" - powiedział PAP prezes PLL LOT Marcin Piróg.

Nowy salon znajduje się na drugim piętrze. Wyposażony jest w 10 skórzanych kanap i 60 foteli, 5 stanowisk do pracy z dostępem do internetu. Do dyspozycji są dwie łazienki z prysznicami oraz pokój dziecięcy. iPady zapewnią dostęp do krajowej i zagranicznej prasy. Na powierzchni ponad 500 m kw. może przebywać ok. 80 osób. Klimatu dodaje ściana zieleni z miniwodospadami.

Na lotnisku znajdują się jeszcze trzy salony Executive Lounge dwa w strefie Schengen: Ballada i Preludium oraz jeden Bolero w strefie Non-Schengen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane