Obligacje USA nadal tanieją, rentowność „dziesięciolatek” najwyższa od 7 lat

opublikowano: 04-10-2018, 08:51

To już drugi dzień przeceny długu USA. Rentowność obligacji 10-letnich przekroczyła 3,2 proc. po raz pierwszy od 2011 roku.

Rentowność obligacji 10-letnich USA rośnie w czwartek rano do 3,208 proc. To skutek oczekiwań, że Fed może przyspieszyć tempo podwyżek stóp aby nadążyć za coraz szybszym wzrostem gospodarki USA.

Rentowność obligacji 10-letnich USA od maja 2011 roku
Zobacz więcej

Rentowność obligacji 10-letnich USA od maja 2011 roku

- Z perspektywy czasu żałujemy, że nie zagraliśmy mocniej na wzrost stóp w USA – powiedział Raymond Lee, zarządzający w Kapstream Capital w Sydney.  – Uważałem, że rentowności w USA będą rosły, może do 3,25 proc., ale nie przypuszczałem, że stanie się to tak szybko – dodał.

Maklerzy z rynku pieniężnego uwzględniają obecnie w cenach więcej niż dwie podwyżki stóp w USA w 2019 roku. Projekcja Fed sugerowała trzy podwyżki. Jeszcze miesiąc temu rynek spodziewał się więcej niż jednej podwyżki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu