Obligacje Wenezueli zdrożały najmocniej od roku

opublikowano: 24-01-2019, 07:37

Wiara w zbliżający się koniec reżimu Nicolasa Maduro wywołała popyt na obligacje Wenezueli.

Doniesienia o masowych protestach oraz uznaniu przez kilka państw, przede wszystkim USA, Juana Guaido, szefa opozycji i przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego, za tymczasowego prezydenta, ożywiły handel obligacjami Wenezueli.

Juan Guaido
Zobacz więcej

Juan Guaido fot. Bloomberg

Inwestorzy stawiają na to, że ewentualne nowe władze wyciągną gospodarkę z zapaści spowodowanej przez lata rządów socjalistów. Jest także przekonanie o rosnącej szansie na porozumienie w sprawie restrukturyzacji długu Wenezueli, który był handlowany poniżej 30 centów za dolara.

Benchmarkowe obligacje z terminem wykupu w 2027 roku handlowane w listopadzie po 23 centów za dolara, a krótko przed środowymi wydarzeniami po 28 centów za dolara, zdrożały do 31,50 centów za dolara i są najdroższe od siedmiu miesięcy. Obligacje z terminem wykupu w 2026 roku, emitowane przez Petróleos de Venezuela, największy państwowy wenezuelski koncern naftowy, zdrożały do 26 centów za dolara, najwięcej od maja ubiegłego roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy