Obniżone prognozy produkcji kukurydzy na świecie

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.
opublikowano: 25-09-2020, 10:01

Po ruchu wzrostowym trwającym około 1,5 miesiąca, notowania kukurydzy w bieżącym tygodniu skierowały się w dół. Cena kukurydzy w Stanach Zjednoczonych, która rozpoczynała tydzień w okolicach 3,80 USD za buszel, obecnie wynosi około 3,64 USD za buszel.

Dzisiejsza sesja na razie przynosi wyhamowanie zniżek i delikatną zwyżkę. Jest to m.in. efekt raportu Międzynarodowej Rady Zbożowej (International GrainsCouncil, IGC), która obniżyła prognozy globalnej produkcji kukurydzy.

Według wyliczeń IGC, w sezonie 2020/2021 światowa produkcja kukurydzy wyniesie 1,16 mld ton, co oznacza spadek o 6 mln ton w porównaniu do wcześniejszej prognozy. W większości korekta ta wynika z obniżenia zakładanej produkcji kukurydzy w Stanach Zjednoczonych ze względu na tegoroczne susze.

Mimo obniżki prognoz, warto pamiętać, że globalna produkcja kukurydzy w sezonie 2020/2021 i tak będzie rekordowa, co obniża potencjał wzrostowy notowań tego zboża.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane