OBOP: 32 proc. poparcia dla PO, 27 proc. dla PiS

opublikowano: 25-01-2007, 16:37

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku stycznia, PO zdobyłaby 32 proc. głosów, a PiS - 27 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku stycznia, PO zdobyłaby 32 proc. głosów, a PiS - 27 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

Wynik PO jest o 3 pkt. proc. lepszy, niż odnotowany miesiąc wcześniej, natomiast PiS straciło 6 pkt. proc. .

Według sondażu, do parlamentu weszłyby jeszcze tylko Samoobrona i SLD, na które chce głosować po 6 proc. wyborców. W stosunku do Samoobrony oznacza to wzrost o 1 pkt proc.; wynik SLD w ciągu ostatniego miesiąca nie uległ zmianie.

PSL i LPR otrzymałyby po 4 proc. głosów. Na KPEiR głosowałoby 3 proc. badanych, SdPl otrzymałaby 2 proc. głosów, a Partia Demokratyczna demokraci.pl - 1 proc.

OBOP nie uwzględniał w pytaniach koalicji Lewica i Demokraci (SLD, SdPl, PD). 13 proc. badanych nie wie na kogo oddałoby głos.

Udział w wyborach zadeklarowało 31 proc. ankietowanych (o 5 pkt. proc. mniej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku). 24 proc. badanych zdecydowanie nie wzięłoby udziału w wyborach.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-9 stycznia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie losowej 960 mieszkańców Polski w wieku od 18 lat.

(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane