"Odwaga i wiarygodność" hasłem Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich

Polska Agencja Prasowa SA
17-07-2005, 20:23

"Odwaga i Wiarygodność" - to hasło wyborcze kandydata na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W niedzielę odsłonięto w Warszawie pierwszy billboard z tym hasłem.

"Odwaga i Wiarygodność" - to hasło wyborcze kandydata na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W niedzielę odsłonięto w Warszawie pierwszy billboard z tym hasłem.

    "Odwaga i wiarygodność to jest nasze hasło. To jest moje hasło" - powiedział uczestniczący w odsłonięciu Kaczyński.

    "Oznacza to, że w dzisiejszej Polsce, chociaż minęło 16 lat od obalenia komunizmu, polityk być musi odważny. Bo kraj wymaga decyzji istotnych - rozważnych, ale i odważnych" - podkreślił.

    Według niego, wybory prezydenckie w tym roku będą miały bardzo duże znaczenie i ma on nadzieję, że zwycięży tradycja "wiążąca się z wielkim ruchem Solidarności".

    Kaczyński obiecał, że będzie nadal dbał o interesy kraju i narodu, "nawet jeśli w tej czy innej sprawie moje poglądy nie odpowiadają temu, co jest poprawnością w danym środowisku. W szczególności w środowiskach, które kształtują opinię publiczną".

    Kandydat na prezydenta odniósł się też do sprawy Białorusi. "Nie kryję, że nam zależy na tym, żeby w Białorusi też zwyciężyła demokracja" - powiedział.

    "Chcemy uczynić wszystko, w ramach metod wyłącznie pokojowych i dopuszczanych przez prawo międzynarodowe. Jesteśmy najgłębiej przekonani, że działania nasze, działania wspólne z Ukrainą, a także społeczności międzynarodowej spowodują, że jeśli nie jutro to pojutrze na Białorusi wygra demokracja. A co z tym Białorusini zrobią, to wyłącznie sprawa narodu białoruskiego" - powiedział.

    Jako planowane działania wymienił założenie radiostacji na Białorusi oraz jak największe wsparcie dla opozycji w tym kraju.

    Pierwszy billboard z hasłem "Odwaga i Wiarygodność"  odsłonięto w niedzielę w Warszawie w Parku Kazimierzowskim, z udziałem Kaczyńskiego, Tomasza Dudzińskiego z jego sztabu wyborczego, rzecznika PiS Adama Bielana oraz działaczy Forum Młodych PiS. 

    Z hasłem "Odwaga i Wiarygodność" Kaczyński szedł do wyborów prezydenckich w Warszawie trzy lata temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / "Odwaga i wiarygodność" hasłem Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich