OFE PZU blokuje Also

opublikowano: 10-03-2019, 22:00

Sąd nakazał wstrzymanie wykonania uchwały dotyczącej sprzedaży biznesu ABC Daty.

Na wniosek OFE PZU „Złota Jesień” sąd zdecydował o zabezpieczeniu roszczenia i wstrzymał wykonanie uchwały dotyczącej sprzedaży przedsiębiorstwa ABC Daty na rzecz spółki z grupy Also. Fundusz ma dwa tygodnie na wytoczenie powództwa w tej sprawie pod rygorem upadku zabezpieczenia. NWZ ABC Daty w lutym uchwaliło sprzedaż przedsiębiorstwa szwajcarskiemu Also.

Sprzeciw do uchwały zgłosiło właśnie OFE PZU. Roseville Investments, zależny od Also, i MCI Venture Capital w grudniu wezwały do sprzedaży akcji ABC Daty po 1,3 zł za sztukę. Zapisy w wezwaniu rozpoczęły się 15 lutego i mają trwać do 18 marca 2019 r. Nie wiadomo, czy OFE PZU złoży ostatecznie pozew, gdyż 5 marca cena w wezwaniu została podwyższona do 1,44 zł.

Prawdopodobne jest, że czas trwania wezwania będzie przedłużony, gdyż jest wiele warunków zawieszających, w tym uzyskanie zgód organów antymonopolowych w kilku krajach i Komisji Europejskiej. Do tej pory nie było informacji o ich uzyskaniu. Jeden z warunków wezwania mówi o podjęciu przez walne zgromadzenie ABC Daty uchwały wyrażającej zgodę na sprzedaż. Formalnie został spełniony, ponieważ uchwała została powzięta. Sama ABC Data widzi to inaczej: uważa, że tak nie jest, bo roszczenie OFE PZU blokuje wykonanie uchwały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu