Oferta publiczna Elektrowni Kozienice nie odbędzie się w listopadzie

Internet Securities
opublikowano: 28-10-2005, 14:55

Oferta publiczna Elektrowni Kozienice SA nie zostanie zrealizowana w listopadowym terminie, podały Kozienice w komunikacie w piątek, potwierdzając tym samym informacje agencji ISB z września.

Oferta publiczna Elektrowni Kozienice SA nie zostanie zrealizowana w listopadowym terminie, podały Kozienice w komunikacie w piątek, potwierdzając tym samym informacje agencji ISB z września.

„W dniu 28 października 2005 r. wprowadzający [Skarb Państwa – przyp. ISB] postanowił zmienić wszystkie terminy przeprowadzenia publicznej oferty, w ten sposób, że dotychczasowe terminy zostają anulowane, a nowe terminy zostaną podane odrębnie, z wyprzedzeniem zgodnym z prawem” – czytamy w komunikacie spółki.

Prospekt firmy przewidywał, że zapisy na akcje spółki miały się odbyć w dniach 7-18 listopada.

Pod koniec września agencja ISB podała, powołując się na nieoficjalne informacje, że MSP zamierza odwołać listopadowe oferty publiczne Kozienic i Enei, a decyzję o dalszej prywatyzacji tych spółek będzie podejmował już nowy rząd.

W poniedziałek, spółka energetyczna Enea SA podała, że jej oferta publiczna nie zostanie zrealizowana w listopadowym terminie.

Akcje obu spółek zostały dopuszczone do publicznego obrotu przed końcem czerwca, a złożone przez nich prospekty umożliwiają przeprowadzenie ofert tylko do końca 2005 roku, chyba, że zostaną uzupełnione nowymi sprawozdaniami finansowymi. Jeśli tak się stanie, oferty będą mogły się odbyć do końca kwietnia bez konieczności sporządzania nowych prospektów.

Z wcześniejszych ustaleń ISB wynikało, że prawdopodobnym terminem przeprowadzenia oferty publicznej Elektrowni Kozienice, jeśli będzie przyzwolenie polityczne na tę prywatyzację, jest styczeń-luty 2006, natomiast akcje Enei byłyby sprzedawane później.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane