Oleksy: nie zapisuję się do żadnej partii

26-03-2007, 17:09

Zapisanie się do jakiejkolwiek partii politycznej nie wchodzi w tej chwili w grę - powiedział w poniedziałek PAP Józef Oleksy, komentując wypowiedź wiceszefa Samoobrony Janusza Maksymiuka, który widziałby możliwość współpracy Oleksego z jego partią.

"To nie jest żadna propozycja, tylko indywidualna wypowiedź, ale jest mi miło, że polityk Samoobrony docenił mój dorobek i doświadczenie, w przeciwieństwie do kolegów" - podkreślił Oleksy.

Były premier dodał, że zastanawia się nad taką formułą swojej działalności, która zapewni mu niezależność, "z pożytkiem dla kraju".

W tej chwili Oleksy zamierza wyjechać z kraju. Poinformował, że ma kilka zagranicznych zaproszeń, z których chce skorzystać.

Oleksy został w niedzielę zawieszony w prawach członka SLD, a do sądu partyjnego trafił już wniosek o wykluczenie go z Sojuszu. Te decyzje są następstwem ujawnienia w ubiegłym tygodniu przez media treści nagrania rozmowy Oleksego z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym, podczas której były premier krytycznie wypowiadał się o liderach lewicy.

Oleksy powiedział w poniedziałek PAP, że odchodzi z SLD. "Nie zmogło mnie wiele burz i nawałnic, zmogli mnie koledzy" - dodał.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Oleksy: nie zapisuję się do żadnej partii