Opóźnienie w publikacji wyników zawiesiły notowania kolejnych spółek w Hongkongu

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 02-07-2021, 07:55

Giełda w Hongkongu musiała w piątek wstrzymać notowania akcji około 15 spółek, po tym, jak spóźniły się one z publikacją swoich raportów.

Hongkong
Hongkong
fot. Lam Yik/Bloomberg

To nie pierwsza tego typu sytuacja na tym parkiecie, a problemy z „terminowością” sprawozdań finansowych są jego stałą bolączką.

Tym razem z obowiązku przedstawienia rocznych sprawozdań do końca czerwca nie wywiązało się około 15 spółek, z czego większość to są podmioty o relatywnie małej kapitalizacji. Przed rokiem sprawa dotyczyła dziewięciu podmiotów.

Tymczasem 1 kwietnia bieżącego roku giełda zmuszona była zawiesić notowania ponad 50 spółek, gdyż część z nich nie była w stanie ujawnić swoich rezultatów. Do końca kwietnia nadal prawie 40 podmiotów nie zrealizowało tego obowiązku informacyjnego.

Usprawiedliwieniem dla większości z nich są nowe, bardziej restrykcyjne regulacje oraz problemy wywołane pandemią.

Większość spółek, które wstrzymują handel akcjami to firmy o małej kapitalizacji, które mają niewielki wpływ na ruchy indeksów lub ogólne nastroje na rynku – podkreślił Andy Wong, zarządzający z LW Asset Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane