Osoby depresyjne częściej wpadają w długi

opublikowano: 26-03-2019, 22:00

Analiza przeprowadzona przez organizację charytatywną Money and Mental Health Policy Institute (MHPI) z Londynu dowodzi, że tendencja do zadłużania często wiąże się z zaburzeniami psychicznymi, w tym depresją — napisał portal BBC.

Przeanalizowano dane zebrane podczas największego badania kwestionariuszowego osób z chorobami psychicznymi w Wielkiej Brytanii (Adult Psychiatric Morbidity Survey, z udziałem 7,5 tys. osób). Okazuje się, że prawdopodobieństwo popadnięcia w długi jest aż o trzy i pół razy większe u ludzi, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym. Statystyczna korelacja jest jeszcze większa, jeśli weźmiemy pod uwagę konkretne schorzenia, np. chorobę dwubiegunową i depresję (jest ona często wywoływana trudnym, niespodziewanym wydarzeniem życiowym, np. odejściem bliskiej osoby lub utratą pracy). U osób ze zdiagnozowanymi zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi ryzyko problemów finansowych jest aż sześć razy większe. Dane są jeszcze bardziej przerażające, jeśli uświadomimy sobie, że nie zawsze tego typu zaburzenia są łatwe do zdiagnozowania. Osoby, które na nie cierpią, nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, lub wstydzą się po nią sięgnąć. Zdaniem MHPI, która apeluje do polityków o działania i wsparcie dla osobób na krawędzi finansowej, co roku w Anglii 100 tys. osób próbuje popełnić samobójstwo z powodu kłopotów finansowych.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy