Ostatni bank z wysoką i powtarzalną dywidendą? "Kupuj"

opublikowano: 22-06-2018, 10:28
aktualizacja: 22-06-2018, 10:32

Michał Fidelus, analityk Vestor Domu Maklerskiego, podniósł do "kupuj" z "neutralnie" rekomendację dla akcji Banku Handlowego, mimo obniżenia ceny docelowej z 86 do 81 zł.

- Wyniki za I kw. 2018 skłoniły nas do podwyższenia prognoz zysku na akcję w 2018 r. o 4 proc., ale ze względu na zmianę oczekiwań dotyczących stóp procentowych obniżamy nasze prognozy na 2019 r. o 3 proc. Widzimy 5 powodów, dla których Handlowy wydaje się obecnie atrakcyjną inwestycją: wycena –  bank jest notowany z 17/18-proc. dyskontem do 3-letniej średniej dla wskaźnika C/Z, dywidenda – Handlowy może okazać się ostatnim bankiem z bardzo wysoką i powtarzalną stopą dywidendy (7-8 proc.), bank oferuje największy (poza Aliorem) wzrost zysku na akcję w 2018 r., nie ma ekspozycji na CHF oraz potencjalnie wyższe niż oczekiwane odczyty CPI mogą przyspieszyć podwyżki stóp procentowych, które w stopniu większym niż u konkurentów będą wspomagać wyniki Handlowego - uważa Michał Fidelus.

Zdaniem analityka Vestora, Bank Handlowy, kierowany przez Sławomira S. Sikorę, może być ostatnim przedstawicielem branży z wysoką i powtarzalną dywidendą.
Zobacz więcej

Ostatni:

Zdaniem analityka Vestora, Bank Handlowy, kierowany przez Sławomira S. Sikorę, może być ostatnim przedstawicielem branży z wysoką i powtarzalną dywidendą. Fot. Tomek Pikuła

Raport (zobacz załącznik) wydano 20 czerwca o godz. 8.00. 

Handlowy_20.06.2018_skrót

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu