Palladia: Notowania złotego pod wpływem polityki

Marek Rogalski
03-06-2004, 10:04

Wczoraj w godzinach wieczornych nasza waluta pozostawała stabilna i notowania poruszały się w ślad za kursem euro wobec dolara na rynkach światowych. Niemniej część inwestorów nadal uważnie przygląda się informacjom ze sceny politycznej oceniając tym samym szanse na poparcie gabinetu Marka Belki. Optymistą w tej kwestii jest marszałek Sejmu Józef Oleksy, który w porannych „Sygnałach Dnia” powiedział, iż nadal wierzy, iż rząd ten zdoła pozyskać zaplecze parlamentarne.

Niewykluczone, iż może mieć to związek z wczorajszą propozycją szefa SLD, Krzysztofa Janika, który zaproponował Platformie Obywatelskiej poparcie jej wniosków w kwestii zmian w ordynacji wyborczej w zamian za poparcie gabinetu Belki do czasu przyjęcia przyszłorocznego budżetu, co oznacza wybory w zimie. Tymczasem ugrupowanie to, wraz z PIS domaga się od prezydenta, aby rozpisał wybory w pierwszą niedzielę września. Takie rozwiązanie spotyka się ze sprzeciwem - w dzisiejszym wywiadzie radiowym Aleksander Kwaśniewski powiedział, iż nie ma takiej konstytucyjnej możliwości. Sytuacja robi się zatem coraz bardziej ciekawa i widać, że próbuje się uzyskać warunkowe, kilkumiesięczne poparcie dla gabinetu Belki. Tym samum najbliższe dni mogą przynieść jeszcze kolejne, interesujące informacje z kręgu polityki, które będą wpływać na złotego. Najbliższe informacje makro mamy dopiero w poniedziałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Notowania złotego pod wpływem polityki