Palladia: Spodziewana mała aktywność na rynku złotego

Marek Rogalski
opublikowano: 12-11-2004, 09:36

Dzisiaj nie oczekujemy dużej aktywności inwestorów na rynku do czego przyczynia się fakt tzw. dłuższego weekendu po wczorajszym święcie narodowym. Niemniej jednak tak jak zakładaliśmy to wcześniej dzisiaj złoty jest nieco słabszy i tendencja ta może się w najbliższym czasie utrzymać. Rano zbliżyliśmy się do okolic 10 proc. odchylenia po mocnej stronie parytetu, które zostały po godz. 9 przełamane do dołu.

Na dzisiaj nie zostały zapowiedziane żadne istotne publikacje danych makroekonomicznych. Rynek czeka zatem na poniedziałkowe informacje z Głównego Urzędu Statystycznego o październikowej inflacji (oczekiwania mówią o jej spadku do 4,3 proc. r/r, wobec 4,4 proc. r/r zanotowanych we wrześniu).

Na osłabienie złotego może wpływać wczorajsza wypowiedź prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który otwarcie zaatakował wczoraj opozycję. Tymczasem rynki nie lubią zamieszania politycznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Spodziewana mała aktywność na rynku złotego