Papaioannou: przecena jest okazją do zakupów

opublikowano: 05-02-2018, 14:20
aktualizacja: 05-02-2018, 14:21

Przecena na rynkach akcji rozpoczęta pod koniec ubiegłego tygodnia nie jest powodem do obaw, ale okazją do zakupów, przekonuje Vassilis Papaioannou, szef inwestycji w firmie Dolfin z Londynu.

 Papaioannou jest przekonany, że obecna przecena nie jest początkiem poważniejszej korekty. Dlatego, jest „doskonałą okazją do zakupów”.

Zobacz więcej

youtube.com

- Myślę, że przecena była oczekiwana, bo mieliśmy bardzo dobry początek roku. Przełączyliśmy się bardzo szybko z chciwości na strach jeśli popatrzeć na to co działo się na akcjach przez pierwsze trzy tygodnie roku – powiedział.

W USA główne indeksy rynków akcji biły na początku roku rekordy dzień po dniu. Dow Jones i S&P500 zyskały najwięcej od marca 2016 roku.

Papaioannou uważa, że najlepiej kupować obecnie akcje europejskich banków, a także europejskich spółek konsumenckich i z segmentu energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu