Parkiety w Azji spadały po publikacji raportu Goldman Sachs

WST
14-01-2008, 08:34

Słabo rozpoczął się tydzień na azjatyckich giełdach. Z uwagi na święto nieczynny był największy parkiet w tym regionie, tokijska giełda. Pozostałe duże rynki regionu w większości przypadków poddały się korekcie, spadając do trzytygodniowych minimów. Przecenę implikowały taniejące walory producentów i przetwórców ropy naftowej oraz producentów statków.

Przewaga podaży była załugą pesymistycznego raportu analityków Goldman Sachs, w którym obniżono prognozę wzrostu gospodarczego w tym regionie świata, nawiązując do spodziewanej recesji w Stanach Zjednoczonych.

Z grona spadających parkietów wyłamały się te na Tajwanie i w Chinach, choć w tym przypadku o aprecjacji wskaźników przesądziła przede wszystkim polityka. Gracze z optymizmem przyjęli zwycięstwo na Tajwanie opozycyjnej dotychczas partii. Liczą na zasieśnienei współpracy z Chinami kontynentalnymi. Z tego między innymi powodu silnie zwyżkowały walory Cathay Financial Holding oraz China Airlines.

W przeciwnym kierunku podążała wycena papierów Hyundai Heavy, notując największy od listopada spadek kursu. Podobnie było w przypadku Samsung Heavy Industries, wicelidera światowej branzy producentów statków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Parkiety w Azji spadały po publikacji raportu Goldman Sachs