PCM zmienia politykę dywidendy

opublikowano: 07-04-2015, 08:11

Zarząd Prime Car Management poinformował o zmianie polityki dywidendy.

Nowa polityka zakłada rekomendowanie dywidendy w kwocie co najmniej 100 proc. skonsolidowanego zysku netto Grupy Kapitałowej Masterlease (pod tą marką działa spółka PCM), z zastrzeżeniem obowiązujących ograniczeń dotyczących wypłaty dywidendy oraz z zastrzeżeniem dokonania transakcji akwizycyjnej floty pojazdów o rozmiarze przekraczającym 4 tysiące pojazdów.

"Polityka w zakresie wypłaty dywidendy może jednak w miarę potrzeby podlegać przeglądowi przez Zarząd, a decyzje w tej sprawie będą podejmowane z uwzględnieniem szeregu różnych czynników dotyczących Grupy, w tym perspektyw dalszej działalności, przyszłych zysków, zapotrzebowania na środki pieniężne, sytuacji finansowej, poziomu płynności, planów ekspansji oraz wymogów prawa w tym zakresie" - podkreślono. 

W prospekcie emisyjnym, sporządzonym na potrzeby ubiegłorocznej oferty publicznej, zakładano wypłatę dywidendy na poziomie 75 proc. jednostkowego zysku netto.

W ubiegłym tygodniu Fleet Holding, większościowy akcjonariusz PCM, zgłosił projekt uchwały na najbliższe WZA, zakładający wypłatę 62,6 mln zł dywidendy. Zarząd spółki rekomendował wcześniej wypłatę premii z zysku w wysokości 42,99 mln zł. 

Kapitał zakładowy PCM dzieli się na 11,9 mln akcji co oznacza, że Fleet Holding domaga się około 5,3 zł dywidendy na akcję. Daje to 10-procentową stopę dywidendy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PCM zmienia politykę dywidendy