Pentagon chce dodatkowych 99,7 mld USD na wojnę w Iraku i Afganistanie

(Marek Druś)
20-12-2006, 21:42

Ministerstwo obrony USA chce z budżetu dodatkowych 99,7 mld dolarów na wojnę w Iraku i Afganistanie - podała w środę agencja Associated Press, powołując się na anonimowe źródła w Pentagonie.

Ministerstwo obrony USA chce z budżetu dodatkowych 99,7 mld dolarów na wojnę w Iraku i Afganistanie - podała w środę agencja Associated Press, powołując się na anonimowe źródła w Pentagonie.

Jeśli prośbę amerykańskiego resortu obrony poprze prezydent George W. Bush i zaakceptuje Kongres, tegoroczny budżet na wojny w tych krajach wzrośnie do ok. 170 miliardów dolarów.

Propozycja padła w momencie, gdy prezydent Bush rozważa nową strategię rozwiązania konfliktu w Iraku, włącznie z planem wysłania tam tysięcy dodatkowych żołnierzy.

W sumie do tej pory wojna w Iraku kosztowała ok. 350 miliardów dolarów. Według danych biura analiz Kongresu USA (Congressional Research Service) łącznie wojna w Iraku, Afganistanie i operacje antyterrorystyczne na świecie kosztowały amerykańskich podatników ok. 500 miliardów dolarów.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Pentagon chce dodatkowych 99,7 mld USD na wojnę w Iraku i Afganistanie