Pfizer podzieli się na trzy oddziały

opublikowano: 11-07-2018, 20:44

Koncern Pfizer zapowiedział przeorganizowanie swoich struktur i podział na trzy jednostki, wydzielając m.in. swoją działalność związaną z ochroną zdrowia, którą amerykański producent leków próbuje sprzedać od zeszłego roku, donosi Reuters.

Środowa informacja, ma miejsce dzień po tym, jak gigant z USA zdecydował się odroczyć wzrost cen leków na nie więcej niż sześć miesięcy, po tym, jak prezydent USA Donald Trump wyraził swoją krytykę za podniesienie cen niektórych leków na liście.

Trzema jednostki Pfizera, jednego z największych na świecie koncernów farmaceutycznych będą Innovative Medicines, Established Medicines oraz Consumer Healthcare (konsumenckiej opieki zdrowotnej). Firma jest obecnie podzielona na dwie jednostki - Innovative Medicines  w tym biznes konsumencki i Essential Health.

Działalność w zakresie leków innowacyjnych obejmie teraz również biopodobne i nowe szpitalne jednostki biznesowe, a wraz z działalnością Consumer Healthcare będzie odpowiadać za około trzy czwarte przychodów firmy. Sprzedaż Pfizer za rok 2017 wyniosła 52,55 mld USD.

Pfizer powiedział, że nadal będzie rozważał różne opcje dla swojej branży opieki zdrowotnej dla konsumentów i spodziewa się podjąć decyzję jeszcze w tym roku.

W październiku 2017 r. Pfizer poinformował, że bada możliwość sprzedaży lub wydzielenie biznesu opieki konsumenckiej, który wart jest około 15 mld USD, zaś w maju br. koncern ogłosił, że nie otrzymał akceptowalnych ofert.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu