Piątkowe wzrosty na Wall Street

opublikowano: 16-03-2018, 21:10
aktualizacja: 16-03-2018, 21:12

Piątkowe notowania na amerykańskich giełdach przez większą część dnia toczyły się w zielonych odcieniach indeksów. Spośród trzech najważniejszych słabiej prezentował się wskaźnik rynku technologicznego, który momentami schodził poniżej poziomu z czwartkowego zamknięcia.

Chociaż zamykająca tydzień sesja przyniosła dodatnie zmiany, jednak w skali całego tygodnia odnotowały one spore straty.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na parkiet dotarła porcja nowych danych makro. Zaskoczeniem okazał się znacznie wyższy niż oczekiwano wzrost produkcji przemysłowej. W lutym zwiększyła się ona o 1,1 proc. w ujęciu miesięcznym, przy prognozie rzędu 0,3 proc. po spadku o 0,3 proc. w styczniu.

Zdecydowanie mniej optymistyczny był odczyt dotyczący liczby rozpoczętych budów domów, która w luym spadła do 1236 tys. przy prognozie na poziomie 1288 tys. 1329 tys. w styczniu.

Jednocześnie spadła liczba wydanych pozwoleń na budowę i wyniosła w lutym 1298 tys. przy prognozach rzędu 1320 tys. oraz po 1377 tys. wydanych miesiąc wcześniej. 

Tymczasem w marcu wskaźnik zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł do najwyższego poziomu od 14 lat.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,29 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,16 proc., a Nasdaq Composite zakończył dzień zerową zmianą. W skali całego tygodnia indeksy straciły odpowiednio: 1,6; 1,3 i 1 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy