Pierwszy kołowy transport z Europy do Chin trwał 12 dni

opublikowano: 26-02-2019, 14:20

Po 12 dniach holenderska ciężarówka wioząca smary samochodowe pokonała trasę z Niemiec do Chin. Podróż byłaby krótsza, ale był tylko jeden kierowca, wynika z doniesień euractiv.com.

Ciężarówka pokonała trasę 7,4 tys. km jadąc z Niemiec, przez Polskę, Białoruś, Rosję, Kazachstan do Chin. W ubiegłym roku podobną trasę, ale w 13 dni, pokonała ciężarówka jadąca z Chin do Europy. W obu przypadkach za transport odpowiadała holenderska firma Alblas.

- Przewidujemy wielką przyszłość dla transportu drogowego między Chinami i Europą – powiedział Siebe Alblas, prezes spółki.

Podkreślił, że oba przejazdy dowiodły, że szlaki są gotowe do wykorzystania. Zwrócił także uwagę, że koszty dostawy transportem drogowym są konkurencyjne w porównaniu z innymi rodzajami.

Organizatorzy przejazdu podkreślają, że gdyby w ciężarówce było dwóch kierowców prowadzących ją na zmianę, czas przejazdu dałoby się skrócić do 8 dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, euractiv.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu