PIMCO: kupujcie obligacje gospodarek wschodzących

Inwestorzy powinni kupować obligacje gospodarek wschodzących po ich największej przecenie od ponad dekady, twierdzi PIMCO, największy gracz na rynku funduszy obligacji.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Z fundamentalnego punktu widzenia, widzimy wartość w wyższych rentownościach dostępnych dzięki wielu obligacjom z rynków wschodzących, denominowanych zarówno w krajowych walutach, jak i dolarach – napisał  Ramin Toloui, współzarządzający pionem rynków wschodzących w Pacific Investment Management Co. – W globalnym otoczeniu, charakteryzującym się dalszymi obawami dotyczącymi wzrostu, pomimo lepszych wskaźników ekonomicznych, stopy procentowe zarówno w gospodarkach rozwiniętych, jak i wschodzących, pozostaną raczej niskie – dodał.

W drugim kwartale obligacje gospodarek wschodzących denominowane w dolarach straciły 6,1 proc., najwięcej od bankructwa Rosji w 1998 roku, wynika z indeksu EMBI Global, szacowanego przez JP Morgan Chase. Obligacje tych gospodarek denominowane w krajowych walutach straciły 7 proc., najwięcej od 2003 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / PIMCO: kupujcie obligacje gospodarek wschodzących