Pinta skusiła 1329 inwestorów

opublikowano: 07-07-2019, 22:00

Ponad 1,3 tys. inwestorów zdecydowało się na kupno akcji spółki Pinta Barrell Brewing w ramach zbiórki crowdfundingowej.

Firma zebrała 4,1 mln zł, co jest rekordową wartością na polskim rynku. Kapitał zostanie przeznaczony na budowę w Wieprzy koło Żywca nowego browaru, w którym warzone będą piwa typu Barrel Aged. W ramach tej inwestycji do 2021 r. powstanie też tzw. taproom, czyli miejsce do degustacji piw rzemieślniczych, w tym leżakowanych w beczkach. Zarząd przekonuje, że będzie to miejsce spotkań nie tylko entuzjastów piw rzemieślniczych, ale także akcjonariuszy. Kompleks powstanie obok drugiego, otwieranego właśnie przez spółkę browaru, który ma produkować tradycyjnie napoje z pianką.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu