PiS oskarża marszałka o zamieszki przed Sejmem, a Rokitę o wsparcie marszałka

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-07-2005, 10:37

Maria Nowak (PiS) oskarżyła marszałka Sejmu Włodzimierza Cimoszewicza o to, że swoimi decyzjami sprowokował wtorkowe protesty górników przed Sejmem. W trakcie środowej debaty sejmowej na temat emerytur górniczych posłanka  PiS oskarżyła też Jana Rokitę (PO), że wspierał błędne decyzje marszałka.

Maria Nowak (PiS) oskarżyła marszałka Sejmu Włodzimierza Cimoszewicza o to, że swoimi decyzjami sprowokował wtorkowe protesty górników przed Sejmem. W trakcie środowej debaty sejmowej na temat emerytur górniczych posłanka  PiS oskarżyła też Jana Rokitę (PO), że wspierał błędne decyzje marszałka.

    Według niej, Cimoszewicz celowo nie chciał wcześniej wprowadzić do porządku obrad Sejmu drugiego czytania projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS, która utrzymuje prawo górników do wcześniejszego przechodzenia na emeryturę. Jej zdaniem, Cimoszewicz miał też świadomość, że w następstwie tej decyzji górnicy przyjadą protestować przed Sejm, "wystawieni do wiatru przez rząd i przez marszałka Sejmu" - powiedziała. "Marszałek chciał odpowiedzialność zrzucić na Sejm i przenieść konflikty na następny rząd. Na to zgody być nie może" - dodała.

    "Gdyby poseł Rokita nie wspierał w czasie posiedzeń konwentu seniorów tak bardzo marszałka i nie utwierdzał go w jego decyzjach, może nie byłoby wczorajszej demonstracji, nie byłoby burd i nie byłoby rannych" - powiedziała Maria Nowak.

    Również Waldemar Pawlak (PSL) oskarżył Cimoszewicza o przyczynienie się do wtorkowych zamieszek. Jego zdaniem, marszałek powinien już w poniedziałek podjąć decyzję o wprowadzeniu projektu emerytur górniczych pod obrady Sejmu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PiS oskarża marszałka o zamieszki przed Sejmem, a Rokitę o wsparcie marszałka