Czytasz dzięki

PKW: w poniedziałek znana będzie liczba kandydatów na parlamentarzystów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-08-2005, 11:28

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza będzie miała pełne dane o liczbie kandydatów na posłów i senatorów startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych - poinformował w czwartek PAP dyrektor zespołu prawnego i organizacji wyborów PKW Bohdan Szcześniak.

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza będzie miała pełne dane o liczbie kandydatów na posłów i senatorów startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych - poinformował w czwartek PAP dyrektor zespołu prawnego i organizacji wyborów PKW Bohdan Szcześniak.

    Jak podkreślił Szcześniak, informacje o zarejestrowanych kandydatach docierają powoli do PKW z okręgowych komisji wyborczych i na razie dane są niepełne. Wyjaśnił, że OKW muszą mieć "kilka dni" na policzenie podpisów złożonych przez komitety wyborcze. "W niektórych przypadkach wzywają do usunięcia wad, zdarzają się odmowy i muszą mieć czas na ich rozpatrzenie" - dodał. 

    Podsumowanie dotyczące zarejestrowanych kandydatów na posłów i senatorów przygotowane będzie na poniedziałkowe posiedzenie PKW.

    We wtorek o północy minął ostateczny termin rejestracji list wyborczych kandydatów na parlamentarzystów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane