Plaza Centers: Płatność odsetek z polskich obligacji serii A upłynie 7 stycznia

ISBnews
opublikowano: 08-12-2014, 12:48

Plaza Centers N.V. wyznaczyła ostatni dzień płatności odsetek od polskich obligacji serii A spółki na 7 stycznia 2015, wynika z komunikatu spółki. Z kolei dzień wyznaczenia prawa do odsetek upłynie 24 grudnia.

Papiery te zostały wyemitowane 16 listopada 2010 roku i są objęte planem restrukturyzacyjnym.

Wcześniej holenderski sąd potwierdził, że jego wyrok zatwierdzający plan restrukturyzacji Plaza Centers jest wiążący, co oznacza, że wszedł on w życie z dniem 18 lipca br.

Spółka informowała wcześniej, że 92% wierzycieli poparło jej plan restrukturyzacji, który przewiduje m.in. opóźnienie płatności kapitałowych obligacji serii A i B o co najmniej 3,5 roku, przy czym obligatariusze mają uzyskać dodatkowo m.in. 1,5% p.a. oraz 13,21% akcji po planowanej emisji o wartości 20 mln euro, jak również możliwość wcześniejszej spłaty w przypadku sprzedaży aktywów przez spółkę.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Plaza Centers: Płatność odsetek z polskich obligacji serii A upłynie 7 stycznia