PLL LOT zwiększył liczbę pasażerów do ponad 1 mln w I kw.

ISBNews
opublikowano: 20-04-2016, 16:47

Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) przewiozły ponad 1 mln pasażerów w I kwartale 2016 r. czyli o ponad 19% więcej niż rok wcześniej, podał przewoźnik.

"W styczniu, lutym i marcu LOT-em podróżowało już ponad milion pasażerów - to rekordowy wynik, biorąc pod uwagę, że początek roku to w branży lotniczej niski sezon. W sumie w tym okresie LOT przewiózł o ponad 19% pasażerów więcej niż w adekwatnym okresie ubiegłego roku. Liczba pasażerów na połączeniach międzynarodowych wzrosła o ponad 22%, ale to nie wszystko. LOT odnotowuje wzrost liczby pasażerów również na rejsach krajowych - w pierwszy kwartale było ich o blisko 11% więcej" - czytamy w komunikacie.

Od stycznia LOT uruchomił nowe dalekodystansowe połączenie do Tokio oraz kilkanaście nowych połączeń do miast europejskich, takich jak Charków, Barcelona, Zagrzeb, Luksemburg, Lublana, Ateny, Koszyce, Wenecja czy Kluż-Napoka, Połąga, przypomniano.

"Otworzenie tak wielu połączeń w tak krótkim czasie już przynosi pierwsze pozytywne efekty. Dzięki nim nasza oferta jest kompleksowa i odpowiada na potrzeby stale rosnącej rzeszy pasażerów" - powiedział dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Adrian Kubicki, cytowany w komunikacie.

Polskie Linie Lotnicze LOT przewożą rocznie prawie 5 mln pasażerów do ponad 40 destynacji na świecie.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane