Czytasz dzięki

Po starciu ze związkami Ryanair zamyka bazę w Wiedniu

opublikowano: 22-05-2020, 12:11

Należąca do Ryanair Holdings austriacka linia lotnicza Laudamotion zamknie bazę w Wiedniu obsługującą samoloty Airbus A320. To skutek fiaska rozmów ze związkami w sprawie nowego kontraktu z pracownikami.

Baza w Wiedniu zostanie zamknięta 29 maja, stracone zostanie ok. 300 miejsc pracy w Austrii, ogłosił Ryanair w piątek oskarżając o to jednocześnie związek zawodowy Vida, który nie godził się na obniżenie wynagrodzeń pracowników linii.

Michael O’Leary
Zobacz więcej

Michael O’Leary Bloomberg

Największa europejska tania linia lotnicza obniża koszty z powodu kryzysu spowodowanego przez pandemię koronawirusa. Prezes Michael O’Leary ogłosił redukcję zatrudnienia i obniżenie wynagrodzeń. Tymczasem wydatki w Laudamotion były dużo wyższe niż w pozostałych spółkach grupy.

Ryanair przejął linię w 2018 roku od jej założyciela, legendarnego kierowcy rajdowego Nikiego Laudy. W Wiedniu stacjonowało 15 z 30 Airbusów A320 austriackiego przewoźnika. O’Leary zapowiedział utrzymanie pozostałych baz Laudamotion w Stuttgarcie, Dusseldorfie i Palmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane