Początek tygodnia poprawił nastroje

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 08-07-2008, 00:00

Europejskie giełdy rozpoczęły tydzień obiecująco. Karty rozdawali kupujący, choć po publikacji danych o pogorszeniu nastrojów inwestorów w Eurolandzie złapali oni zadyszkę.

Chętnie kupowano akcje Air France-KLM, największego operatora lotniczego w Europie. W czerwcu liczba pasażerów linii zwiększyła się o 2 proc. mimo drożejących biletów. Pozytywna rekomendacja JP Morgan wspomogła wycenę J. Sainsbury. Według specjalistów akcje brytyjskiego detalisty spożywczego są już tanie. Powody do zadowolenia mieli też akcjonariusze Tesco, któremu podniesiono rekomendację do „neutralnie”.

Spadał kurs akcji Fresenius. Inwestorzy uznali, że niemiecki producent farmaceutyków przepłaca za amerykańskiego konkurenta APP Pharmaceuticals. Podaż ujawniła się też na akcjach Bang & Olufsen, duńskiego wytwórcy sprzętu muzycznego. Firma po raz trzeci w tym roku zrewidowała w dół prognozę finansową, tłumacząc się spadkiem zamówień.

Tadeusz Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu