Czytasz dzięki

Poczta Polska wprowadza możliwość pełnomocnictwa w obsłudze klientów biznesowych

  • PAP
opublikowano: 25-03-2020, 15:04

Poczta Polska umożliwia klientom biznesowym złożenie pełnomocnictwa pocztowego przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, poinformowało w środę Ministerstwo Infrastruktury. Nie dotyczy to przesyłek nadawanych przez sądy i prokuratury.

Jak czytamy w komunikacie, w związku z epidemią koronawirusa i ograniczaniu bezpośredniej obsługi interesantów, Poczta Polska wprowadza możliwość składania pełnomocnictwa pocztowego przez mocodawcę dysponującego kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Ministerstwo podkreśliło, że „przesyłki nadawane przez sądy i prokuratury nie będą wydawane pełnomocnikowi, któremu udzielono pełnomocnictwa pocztowego złożonego przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego”.

Dodano, że klient biznesowy Poczty w celu złożenia pełnomocnictwa pocztowego wypełnia druk Pełnomocnictwa pocztowego, który dostępny jest na stronie spółki.

„Następnie dokonuje przelewu kwoty opłaty za udzielenie pełnomocnictwa pocztowego na indywidualny rachunek, na który klient wpłaca wszelkie należności wynikające z umowy. Wysokość opłaty musi odpowiadać liczbie i rodzajowi udzielonych pełnomocnictw pocztowych w wysokości zgodnej z cennikiem opłat dodatkowych” - czytamy.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy