Podpisano umowę na budowę kolejnej części Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

  • PAP
opublikowano: 13-05-2020, 14:51

Ponad 164 mln zł będzie kosztować budowa kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, który połączy podwrocławskie Łany z Długołęką. W środę samorząd województwa dolnośląskiego poinformował o podpisaniu umowy z wykonawcą tej inwestycji.

10-kilometrowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia wybuduje konsorcjum dwóch firm - Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. i MIRBUD S.A. Nowy odcinek rozpocznie się za skrzyżowaniem z ulicą Strachocińską we Wrocławiu i zostanie włączony do drogi krajowej nr 98 między Mirkowem i Długołęką.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że Wschodnia Obwodnica Wrocławia to ważna inwestycja, która wzbogaci układ komunikacyjny powiatu i województwa na wschód od Wrocławia. „Cieszę się, że ta umowa została podpisana i już niedługo wykonawca wejdzie na plac budowy” - powiedział Przybylski.

Wykonawca inwestycji ma rozpocząć pracę w ciągu trzech tygodni. Termin zakończenia budowy to grudzień 2022 r. Budowa 10-kilometrowego odcinak będzie kosztować ponad 164 mln zł.

„Wzdłuż nowej trasy powstaną także m.in. chodniki i ścieżki rowerowe. To ważne, żebyśmy w tym trudnym czasie nie rezygnowali z istotnych dla regionu inwestycji. W ten sposób rozpędzimy ponownie dolnośląską gospodarkę” - powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Dolnośląski Urząd Marszałkowski podał, że w tym roku mają rozpocząć się też prace nad projektem południowej części obwodnicy. Docelowo cała trasa będzie zaczynać się w Bielanach Wrocławskich i prowadzić przez rejon miejscowości Żerniki Wrocławskie, Świętą Katarzynę, Siechnice, Łany, Kiełczówek, Kiełczów, do drogi krajowej nr 98.

Cała obwodnica ma być gotowa w 2023 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane