Pol chce otrzymać wotum zaufania od Rady Krajowej Unii Pracy

opublikowano: 17-10-2003, 21:05

Przewodniczący Unii Pracy i minister infrastruktury Marek Pol chce, aby w czasie obrad Rady Krajowej partii przegłosowano wotum zaufania dla niego. Ma to przeciąć wszelkie spekulacje dotyczące jego pozycji w Unii Pracy. Nieoficjalnie mówi się, że cześć członków partii jest przeciwna rozwiązaniom zaproponowanym w tzw. planie Hausnera.

Rozpoczynająca się w sobotę Rada Krajowa Unii Pracy ma zająć się oceną planu redukcji wydatków budżetu opracowanego przez wicepremiera Jerzego Hausnera.

- Na Radzie Krajowej będziemy debatować nad tym programem i przyjmiemy oficjalne stanowisko. Widzimy w nim posunięcia, które możemy poprzeć bez zastrzeżeń, ale są także tam pomysły, które wydają się nie do zaakceptowania – powiedział szef klubu parlamentarnego Unii Pracy Janusz Lisak.

Wiceprzewodniczący Unii Pracy Tomasz Nałęcz powiedział, że w partii ma miejsce ‘fala niezadowolenia’ w związku z rządowymi planami zawartymi w programie Hausnera.

- Czy jednak to niezadowolenie przerodzi się w jakieś działanie polityczne, trudno wyrokować. Gdybym miał dzisiaj sformułować prognozę, czy ta fala niezadowolenia zamieni się na dystansowanie się od koalicji rządzącej, powiedziałbym, że nie. Ale, jak śpiewa Anita Lipnicka, wszystko się może zdarzyć - powiedział.

Nieoficjalnie mówi się, że stanowisko Unii Pracy złagodzić może przyjęcie przez Sejm w piątek nowelizacji ustawy o autostradach płatnych.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Pol chce otrzymać wotum zaufania od Rady Krajowej Unii Pracy