Polska i Hiszpania nie chcą zmian zapisów z Nicei

25-11-2003, 17:37

IAR: Premierzy Polski i Hiszpanii ponownie opowiedzieli się za kompromisem osiągniętym w Nicei. Po polsko-hiszpańskich konsultacjach miedzyrządowych w Madrycie Leszek Miller i Jose Maria Aznar powtórzyli, że nie ma powodów, by zmieniać nicejski system podejmowania decyzji w Radzie Europejskiej jeszcze przed jego wejściem w życie.

- Propozycje Konwentu Europejskiego zapisane w Traktacie Konstytucyjnym są nie do przyjęcia, bo nie odzwierciedlają układu sił w Unii Europejskiej - powtarzali premierzy Polski i Hiszpanii.

Leszek Miller i Jose Maria Asnar zaznaczyli, że Konwent Europejski, określając nowy sposób ważenia głosów w Radzie Europejskiej przekroczył swoje uprawnienia, a wszystko odbyło się bez merytorycznej debaty. Dlatego, podkreślali szefowie obu państw, stanowiska Polski i Hiszpanii są niezmienne.

" Jeśli wiele osób mówi, że nie trzeba umierać za Niceę, to ja mówię, że rozstrzeliwać Nicei też nie trzeba " - powiedział szef polskiego rządu.

Premier Hiszpanii dodał, że Nicea jest ładnym miastem, a klimat tam panujący sprzyja podejmowaniu dobrych decyzji. Leszek Miller nie ukrywał, że Traktat Konstytucyjny, w którym nie będą zachowane zapisy nicejskie, nie zostanie przyjęty ani przez polski parlament ani, jeśli dojdzie do referendum, przez polskich obywateli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Polska i Hiszpania nie chcą zmian zapisów z Nicei