Polski start-up jednym z trzech najlepszych na świecie

MEJ
opublikowano: 01-06-2015, 08:30

Jedna z największych firm analityczno konsultingowych sektora teleinformatyki, Gartner, wybrała rozwiązania polskiego start-upu OORT jednymi z trzech najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań Smart Home na świecie.

W zestawieniu Gartner znalazł się także, poza OORT, również WINK należący do amerykańskiego giganta General Electric oraz szwajcarska firma digitalSTROM.

Gartner  wyróżnił OORT z trzech powodów. Pierwszym jest łatwość obsługi  rozwiązania i jego wszechstronność - serce systemu jakim jest OORT SmartHub wykrywa automatycznie podłączone urządzenia kompatybilne z Bluetooth, które stanowią wyposażenie OORT, co pozwala tworzyć między nimi zależności np. jeśli włączy się światło w łazience, wyłącza się radio w kuchni. Drugim jest minimalistyczny design, ponieważ wszystkie urządzenia: inteligentne, żarówki, gniazdka, lokalizatory czy huby utrzymane są w tej samej, industrialnej konwencji. Trzecim jest zdolność uczenia się przez system i dostosowania nawyków do użytkownika.

 "Hub stanie się bardziej inteligentny, przewidując przyszłe działania użytkownika. Przykładowo, rozpozna gdy będziesz się budzić (dzięki inteligentnej opasce) i automatycznie uruchomi ekspres do kawy" – stwierdził Pete Basiliere, Research Director w Gartner Inc.

"OORT powstał, by rozwiązywać nasze codzienne problemy: odnajdywać rzeczy, które codziennie gubimy, gasić za nas światło, zabezpieczać przed pozostawieniem włączonego żelazka czy informować, gdy dzieci wyjdą samodzielnie z domu – powiedział prezes zarządu OORT,  Radek Tadajewski. Jak dodał technologia ta jest dostępna dla każdego bowiem ceny inteligentnych rozwiązań stosowanych w OORT zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych i są dostępne między innymi w sklepach internetowych.

OORT jest technologią pozwalającą na zarządzanie całym domem przy pomocy jednej aplikcji, zainstalowanej na smartfonie. Za pomoca smartfona z systemem iOS lub Android można m.in. kontrolować światło, wszystkie urządzenia podłączone do prądu, a nawet odnajdywać zagubione przedmioty. OORT działa przy tym także na rynku instytucjonalnym; partnerzy biznesowi mogą otrzymać kompletne rozwiązanie sterowania biurem w zależności od złożoności instalacji w 6-9 miesięcy

OORT to obecnie start-up międzynarodowy działający w sektorze Internetu Rzeczy. Oferuje technologię umożliwiająca kontrolę wszystkich urządzeń w domu za pomocą systemu SmartHome i aplikacji osadzonych na smartfonie. Firma działa na rynku konsumenckim i instytucjonalnym, jest zdobywca wielu nagród , m.in.: finalistą Bluetooth Breakthrough Awards,  zdobywcą  Envisioneering Innovation & Design Award w ramach CES 2015 czy zwycięzcą nagrody przyznawanej w ramach ORANGE FAB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu