Polskie mleko wywołało kontrowersje w Południowej Afryce

opublikowano: 01-10-2019, 10:42

Farmerzy z Republiki Południowej Afryki zastanawiają się jak to możliwe, że mleko z Polski oferowane jest na ich rynku jako produkt ekologiczny, donosi Business Insider South Africa.

Mleko z Polski pod marką First Choice oferuje w RPA  spółka Woodlands Dairy. Prowadzący farmę mleczną farmer Rudolph Burger wyraził swoje oburzenie z tego powodu na Facebooku, podkreślając iż import uderza w lokalnych producentów. Do tego zwrócił uwagę, że polskie mleko jest oferowane jako produkt przyjazny środowisku.

Fotolia

- Wielki napis na kartonie mówi, że to produkt ekologiczny. Pomyślcie. Polska jest po drugiej stronie świata. Ile paliwa musi zostać spalone aby trafiło na półki w Afryce Południowej – napisał.

Prezes Woodlands Dairy, Lex Gutsche powiedział, że polskie mleko zostało sprowadzone aby zaspokoić popyt w okresie zimowym. Przekonuje, że żaden lokalny producent ani farmer nie został z tego powodu poszkodowany.

Burger poinformował, że jego lokalny supermarket w Brandfort, w prowincji Wolne Państwo, przestał już sprzedawać importowane mleko pod wpływem żądań lokalnych farmerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businessinsider.co.za

Polecane