Pomoc dla Grecji nie uderzy w finanse Francji

WST, Reuters
25-07-2011, 11:45

Francja nie będzie potrzebować wprowadzenia środków oszczędnościowych w odpowiedzi na zwiększoną ekspozycję swojego zadłużenia w relacji do nowego planu ratunkowego strefy euro dla Grecji, ocenia Francois Baroin, minister finansów znad Sekwany.

W wywiadzie dla dziennika Le Monde stwierdził, że rząd będzie w stanie utrzymać swoje cele redukcji deficytu i nie „zbiednieje” w związku z nową pomocą dla Aten. Pod koniec minionego tygodnia premier Francois Fillon ocenił, że przyjęty przez przywódców Eurolandu pakiet dla Grecji zwiększy zadłużenie Francji o około 15 mld EUR do 2014 r., ale nie będzie miał bezpośredniego wpływu na finanse publiczne.

Mając na uwadze wybory w 2012 r. rząd zamierza ograniczyć deficyt sektora finansów publicznych z około 5,7 proc. w relacji do PKB do narzuconego przez UE maksymalnego limitu 3 proc. w 2013 r.

WST, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pomoc dla Grecji nie uderzy w finanse Francji