Ponad 100 mld USD popytu na obligacje Aramco

opublikowano: 09-04-2019, 14:22

Saudyjski koncern naftowy zdecydował się po raz pierwszy wyemitować obligacje. Chce pożyczyć 10-15 mld USD. Wartość złożonych ofert właśnie przekroczyła 100 mld USD.

- Ten interes powinien pójść wyjątkowo dobrze – powiedział Anthony Simond, zarządzający z Aberdeen Asset Management w Londynie. – Spółka znalazła zainteresowanie u więcej niż jednego typu inwestorów. Po pierwsze, funduszach obligacji rynków wschodzących, po drugie u inwestorów kupujących aktywa o ratingu inwestycyjnym – dodał.

Aramco
Zobacz więcej

Aramco fot. Bloomberg

Aramco sprzedaje obligacje o sześciu terminach zapadalności, od 3 do 30 lat, twierdzą nieoficjalne źródła. Co jest nietypowe dla państwowych firm, spółka może płacić mniej inwestorom za pożyczenie pieniędzy niż płaci rząd Arabii Saudyjskiej, wskazują informatorzy Bloomberga.

Emisja obligacji Aramco, najbardziej dochodowej spółki na świecie, to plan B po tym jak w ubiegłym roku nie doszła do skutku pierwotna oferta publiczna jej akcji. Pozwala także Arabii Saudyjskiej przełamać kryzys, który nastąpił po ujawnieniu morderstwa opozycyjnego dziennikarza na zlecenie władz królestwa. 

- Rynek nie pokazał żadnych oznak zawahania się z powodu politycznego ryzyka dotyczącego Saudyjczyków – powiedział Anthony Peters, strateg Blockex w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu