Popyt atakuje w Warszawie

Adam Stańczak, analityk DM BOŚ
opublikowano: 07-07-2021, 18:49

Środowe notowania na warszawskim rynku skończyły się dynamiczną zwyżką WIG20. Ruch na północ o 2,6 procent został poparty obrotem większym niż 1 mld złotych, z czego trzecia część przypadła na spółkę Allegro, która zyskała blisko 5 procent.

Nie brakło zwyżek równie ciekawych, jak wzrost Allegro, a spadki były raczej mało znaczące i bez większego wpływu na kondycję indeksu. Z perspektywy końca sesji widać, iż rynek poszukał dziś zwyżki może nie w kontrze do otoczenia – DAX zyskał 1,2 procent – ale bez wątpienia z pokazem siły i lokalnym uderzeniem popytu. Podaż nie zdołała posilić się nawet osłabieniem złotego do dolara i euro, co zwykle zniechęca kupujących do poważniejszych ataków i wyprzedzania wydarzeń na świecie.

Utrzymanie wzrostu mimo słabości złotego dobrze rokuje na przyszłość. W kontekście zachowania giełd światowych niepokoić może wzrostowy zakład GPW na kilka godzin przed spotkaniem rynków bazowych z publikacją protokołów z ostatniego posiedzenia FOMC, które w czerwcu na krótko, ale jednak wstrząsnęło giełdami i pośrednio uderzyło również w GPW za sprawą umocnienia dolara. Technicznie patrząc sesja ulokowała WIG20 w rejonie 2286 pkt., więc stale można mówić o konsolidacji pod strefą oporów w rejonie 2300-2280 pkt. i pod górnym ograniczeniem konsolidacyjnej półki 2300-2200 pkt. W takim kontekście finałowe sesje tygodnia jawią się jako gra o pokonanie konsolidacji, która zdominowała notowania WIG20 od pierwszych sesji czerwca i zamroziła indeks w trendzie bocznym.

W optymistycznym scenariuszu pokonanie rejonu 2300 pkt. przełoży się na wybicie z układu kontynuacyjnego i powrót indeks do trendu wzrostowego, który zresztą stale obowiązuje i pozwala ze spokojem oglądać zawieszenie rynku w kilkutygodniowym dryfie.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane