Posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego

PAP
opublikowano: 19-05-2010, 20:55

W środę po godz. 20 rozpoczęło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, dotyczące sytuacji powodziowej w Polsce. Zespół omówi podjęte już oraz planowane działania na  terenach zagrożonych zalaniem.

Nadzwyczajne posiedzenia zespołu zwołał premier Donald Tusk. Oprócz szefa rządu, biorą w nim udział m.in. wicepremier Waldemar Pawlak, szef MSWiA Jerzy Miller, szef MON Bogdan Klich, minister zdrowia Ewa Kopacz, ministrowie z kancelarii premiera Jacek Cichocki i Michał Boni.

Wcześniej w środę, podczas wizyty w dotkniętym powodzią Tarnobrzegu, premier zapowiedział, że zespół rozpocznie pracę m.in. nad propozycją zmiany w przepisach, która umożliwi wykup gruntów pod inwestycje hydrologiczne. Tusk wyjaśniał, że chodzi o specustawę, dotyczącą budowy wałów przeciwpowodziowych i infrastruktury hydrologicznej. Jak wyjaśnił, ustawa pozwalałaby m.in. budować wały i remontować je bez zgody właścicieli terenu.

"Tego typu zmiany zaproponuję w przepisach i jeszcze dzisiaj przygotujemy taki zapis" - zadeklarował premier.

"Podczas posiedzenia zespołu omówiona zostanie aktualna sytuacja powodziowa i hydrologiczno-meteorologiczna w kraju, z uwzględnieniem zaistniałych lub potencjalnych zagrożeń. Przedstawione zostaną informacje z działań ratowniczych na terenach dotkniętych powodzią. Omówione zostaną przygotowania do działań na terenach zagrożonych powodzią oraz propozycje dalszych ruchów i przedsięwzięć na terenach zalanych" - podało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie.

Polska kolejny dzień zmaga się z powodzią. Najtrudniejsza sytuacja - jak informuje MSWiA - jest obecnie w pięciu województwach; małopolskim, podkarpackim, śląskim, opolskim i świętokrzyskim.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego