Potencjał odbicia X-Trade Brokers jest na wyczerpaniu

opublikowano: 20-11-2017, 18:16
aktualizacja: 20-11-2017, 18:17

Po odbiciu z ostatnich sesji inwestorzy powinni rozważyć cięcie strat na papierach X-Trade Brokers.

Od dna przeceny sprzed tygodnia, kiedy „PB” poinformował o podejrzeniach KNF, że X-Trade Brokers dopuścił się wobec swoich klientów oszustwa, notowania spółki odbiły się o 11,4 proc. Choć dzięki temu posiadacze akcji odrobili zaledwie szóstą część strat z ubiegłego poniedziałku, to jednak być może już teraz pechowi inwestorzy powinni pomyśleć o ograniczaniu strat na akcjach brokera foreksowego, podpowiada analiza techniczna.

Mimo zaskoczenia, jakim były zarzuty KNF wobec spółki, załamanie idealnie wpisuje się w sytuację techniczną wykresu notowań X-Trade Brokers. Spadek z 5,29 zł do 3,16 zł pozwolił na przebycie kursu od górnego do dolnego ograniczenia kanału spadkowego, jaki opisuje wykres od debiutu spółki sprzed półtora roku. To pozwala oczekiwać, że również w przyszłości notowania będą zachowywały się w dość ścisłej zgodności z zasadami analizy technicznej.

Utrzymująca się średnio- i długoterminowa tendencja spadkowa powinna być kontynuowana, a to oznacza duże prawdopodobieństwo, że przykładowo za trzy miesiące kurs będzie znajdował się niżej niż obecnie. W poprzednich przypadkach, gdy sprzedający sprowadzali kurs do dolnego ograniczenia formacji (we wrześniu i październiku 2016 r.), odbicie wyraźnie wytracało impet już po kilku sesjach, a po kilku tygodniach notowania schodziły w okolice dołka lub do nowego minimum.

Nawet przy założeniu nadejścia po pewnym czasie średnioterminowego odbicia, na wzór tego ze stycznia tego roku, przy silnym nachyleniu kanału spadkowego dojście w ciągu kilkunastu tygodni kursu do górnego ograniczenia formacji może oznaczać szczyt wcale nie wyżej niż obecne ceny rynkowe. O korekcyjnym charakterze obecnej fali wzrostowej świadczy także jej kształt. Wpisuje się on w formację flagi, która w analizie technicznej zwykle zapowiada powrót do tendencji panującej przed jej wystąpieniem. To kazałoby oczekiwać rychłego pogłębienia dna wyprzedaży papierów X-Trade Brokers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Potencjał odbicia X-Trade Brokers jest na wyczerpaniu