Potężny pożar w Zakładach Mięsnych Mysław w Mysłowicach

portalspozywczy.pl
06-08-2009, 10:38

Pożar hal produkcyjnych producenta wędlin ze Śląska o godzinie 1.00 w nocy gasiło ok. 30 zastępów straży pożarnej. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze zanna.

Jak na razie nie ma informacji o ofiarach, ani o stratach, które spowodował ogień.
 
Firma z Mysłowic jest obecnie częścią spółki giełdowej Beef-San z Rzeszowa.
 
Zakłady Mięsne  Mysław powstały na bazie byłych zakładów państwowych, działających pod nazwą Zakłady Mięsne w Mysłowicach.
 
Drugim etapem w historii zakładów było zorganizowanie w 1922 roku Centralnej Targowicy jako punktu spędowego zwierząt rzeźnych dla wielu miast śląskich. W 1949 roku nowo zorganizowany w kraju przemysł mięsny przejął Rzeźnię Miejską i Centralną Targowicę, tworząc z obu tych jednostek nowe przedsiębiorstwo pod nazwą Zakłady Mięsne w Mysłowicach.
 
W 1976 roku zlikwidowano ubój zwierząt, przestawiając działalność zakładów mięsnych wyłącznie na przetwórstwo i rozbiór mięsa na bazie surowca mięsnego, dowożonego z innych regionów kraju. Zakład posiadał uprawnienia eksportowe na kraje Europy Zachodniej i USA, głównie w dziedzinie produkcji szynek konserwowych Krakus.
 
W listopadzie 1993 roku nastąpiła likwidacja zakładu, a obiekt wydzierżawił Lucjan Pilśniak - wybrany z grona potencjalnych udziałowców strategicznych ze względu na swoje doświadczenie i osiągnięcia w branży. Założył on spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która na bazie dotychczasowego majątku państwowego rozpoczęła w 1994 roku produkcję.
 
Po przystąpieniu Polski do UE Mysław przeprowadził w latach 2003-2005 inwestycję współfinansowaną dotacją SAPARD, w wyniku której, w grudniu 2005 roku uzyskał uprawnienia do sprzedaży na rynkach unijnych.
|  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: portalspozywczy.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / Potężny pożar w Zakładach Mięsnych Mysław w Mysłowicach