Poznańskie spółki przejmą ciepłownię w Śremie

Ryszard Gromadzki
06-02-2003, 00:00

Śrem. Należące do Skarbu Państwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ze Śremu w woj. wielkopolskim pozyskało inwestora strategicznego. Zostało nim konsorcjum utworzone przez Zespół Elektrociepłowni Poznańskich oraz spółkę Energo-Utech z Poznania.

— Prywatyzacja PEC dokona się w trybie wniesienia przedsiębiorstwa do nowej spółki — mówi Zbigniew Heydrych, dyrektor Wydziału Przekształceń Własnościowych i Mienia Skarbu Państwa w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Dodaje, że dane dotyczące ceny i wielkości udziałów, które w spółce obejmą inwestorzy, zostaną ujawnione dopiero po podpisaniu umowy prywatyzacyjnej. Według niego, inwestor podpisał już pakiet socjalny z załogą przedsiębiorstwa.

PEC Śrem zatrudnia 40 pracowników, firma dostarcza ciepło do około 20 tys. odbiorców z terenu gminy Śrem. W ostatnich latach przychody ze sprzedaży osiągane przez przedsiębiorstwo ustabilizowały się na poziomie około 10 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poznańskie spółki przejmą ciepłownię w Śremie